اصول طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است محیطی آرام و لذت بخش را در کافی شاپ خود فراهم کنید که در این باره می توانید مقاله نحوه راه اندازی کافی شاپ را در وبسایت ما مطالعه کنید.

لایو منو در این مقاله شما را با اصول طراحی کافی شاپ آشنا می کند.

طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

استفاده از نشیمن های متفاوت

به جای استفاده از صندلی و مبل های رایج و قدیمی سعی کنید از نشیمن های راحت و متفاوت برای کافی شاپ استفاده کنید. زیرا نشیمن هایی که در کافی شاپ شما قرار دارد علاوه براینکه بر زیبایی فضای کافی شاپ تاثیر گذار است، باید رضایت مشتری را نیز جذب کند و مشتری بر روی آنها احساس راحتی و آرامش کند.

استفاده از آویزه های سقفی جذاب

استفاده از آویزه در سقف کافی شاپ می تواند برای مشتریان جذاب باشد. شما می توان ار وسایلی همچون قهوه جوش و یا استکان های قدیمی به عنوان آویزه در کافی شاپ خود استفاده کنید.

استفاده از آویزه های سقفی جذاب

استفاده از آویزه های سقفی جذاب

استفاده از دکورهای تزئینی

در فضای کافی شاپ از دکورهای تزئینی برای نگه داری وسایل کافی شاپ و لوازم تزئینی استفاده کنید. این دکورها در زیبایی فضای داخلی کافی شاپ تاثیر گذار است.

استفاده از قفسه های کتاب

در کافی شاپ از قفسه های کتاب استفاده کنید و در آن کتاب هایی با موضوعات متفاوت که فکر می کنید برای افراد جذاب است قرار دهید. قفسه های کتاب را نیز می توانید بر اساس دکوراسیون کافی شاپ خود انتهاب کنید تا در تزئین کافی شاپ نیز تاثیرگذار باشد.

نورپردازی های خلاقانه و جذاب

شما می توانید در طراحی کافی شاپ از چراغ هایی با اشکال گوناگون استفاده کنید. این چراغ ها علاوه بر تامین نور موردنیاز کافه، در تزئین و زیبایی کافه نیز تاثیر گذار هستند.

نورپردازی های خلاقانه و جذاب

نورپردازی های خلاقانه و جذاب

استفاده از منو مناسب

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، استفاده از منوی دیجیتال افزایش یافته است. امروزه کمتر کسی برای کافه و کافی شاپ خود از منوهای قدیمی کاغذی استفاده می کند.

استفاده از منوی دیجتال این امکان را برای شما فراهم می کند که علاوه بر رضایت مندی مشتری در بسیاری از هزینه های کافی شاپ نیز صرفه جویی کنید.

استفاده از یک تم اصلی برای فضای داخلی کافی شاپ

در طراحی کافی شاپ از یک رنگ خاص استفاده کنید. به طور مثال اگر کافی شاپ شما سبک راک دارد می توانید از رنگ های قهوه ای، قرمز و مشکی برای دکوراسیون داخلی کافی شاپ استفاده کنید.

استفاده از یک تم اصلی برای فضای داخلی کافی شاپ

استفاده از یک تم اصلی برای فضای داخلی کافی شاپ

 

تا به اینجای مقاله شمارا با اصول طراحی کافی شاپ آشنا کرده ایم در ادامه به طراحی مدرن، صنعتی، نوستالژیک و صمیمانه و… می پردازیم.

طراحی نوستالژیک کافی شاپ

کافی شاپ هایی که به سبک نوستالژیک طراحی می شوند، می توانند افراد را به دهه های 50 و 60 ببرند و بسیاری از خاطرات آنها را زنده کنند. در طراحی تم نوستالژیک کافی شاپ می توانید از رنگ های زرد،نارنجی، دودی خاکستری و سبز آووکادو استفاده کنید.

طراحی مدرن کافی شاپ

امروزه بسیاری از کافی شاپ ها به صورت مدرن طراحی می شود. در تم طراحی مدرن کافی شاپ می توانید از رنگ هایی مانند قهوه، طوسی، کرم و سفید استفاده کنید.

استفاده از چوبهایی با رنگ تیره در کف و دیوارهای کافی شاپ مدرن می تواند جذابیت خاصی به آن ببخشد. همچنین می توانید از مبل هایی با رنگ روشن در کافی شاپ های مدرن استفاده کنید.

طراحی صمیمانه کافی شاپ

منظور از طراحی صمیمانه، فراهم کردن فضایی است که مشتری در آن احساس راحتی کند. استفاده از مبلمان های راحتی و نورپردازی ملایم می تواند فضای این نوع از کافی شاپ را جذاب تر کند.

در تم طراحی صمیمانه کافی شاپ می توانید از رنگ های خنثی مانند رنگ خاکستری روشن، قهوه ای روشن و کرم استفاده کنید.

طراحی صنعتی کافی شاپ

منظور از طراحی و سبک صنعتی کافی شاپ این است که در آن هیچ چیز غیر واقعی نیست و  بیشتر از وسایل و اجزای قدیمی و دست دوم در این نوع از کافی شاپ ها استفاده می کنند.

طراحی سبک وینتج کافی شاپ

سبک وینتج یک سبک کلاسیک محسوب می شود. در طراحی سبک وینتج برای کافی شاپ از وسایل قدیمی استفاده می کنند.

سبک وینتج کافی شاپ

سبک وینتج کافی شاپ

 

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مقاله شما را در طراحی کافی شاپ به سبک های گوناگون راهنمایی کنیم.

مقالات دیگری که در وبسایت ما می توانید مطالعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست