انواع قهوه و تفاوت آنها

همه شما به خوبی می دانید که قهوه مدل های متنوعی دارد و بیشتر شما آشنایی تان در مورد انواع قهوه به منوی کافی شاپ ها باز می گردد. شما زمانی که منوی کافی شاپ ها را مشاهده می کنید بدون شک سردرگم می شوید که باید کدام یک از آنها را میل کنید و شاید هم در مورد تفاوت های آنها اطلاعات زیادی ندارید. اما بهتر است که به خوبی در مورد مدل های متفاوت قهوه و تفاوت های آنها اطلاعات خود را افزایش دهید. چرا که در این صورت لذت بیشتری از میل کردن قهوه خواهید برد.

شما باید بدانید که انواع قهوه تنها از نظر طعم و مزه با یکدیگر تفاوت ندارند، بلکه روش دم کردن قهوه ها هم با یکدیگر بسیار متفاوت می باشد. در صورتی که شما اطلاعات بیشتری در مورد انواع این نوشیدنی بی نظیر داشته باشید می توانید خودتان پودر آن را خریداری کنید و در منزل دم کرده و میل نمایید. بنابراین در ادامه می خواهیم که انواع این نوشیدنی و تمامی تفاوت هایی که با یکدیگر دارند را برایتان توضیح دهیم. در این صورت آگاهی شما در مورد انواع این نوشیدنی افزایش پیدا می کند.

انواع قهوه

انواع قهوه

 

آشنایی با انواع قهوه و تفاوتی که با یکدیگر دارند :

به صورت کلی باید بدانید که در سراسر دنیا تنها دو نوع قهوه کشت می شود. یکی از آنها عربیکا می باشد و دیگری روبوستا است. طعم و دانه های نوع عربیکا ملایم بوده و برای رشد بهتر آن را در مناطقی که ارتفاع زیادی دارند می کارند. اما نوع روبوستا تلخ تر از نوع عربیکا است و بیشتر آن را برای تجارت کشت می نمایند. این نوع از دانه های قهوه را در ارتفاعات پایین تری می کارند که کافئین درون آن بسیار زیاد است. بنابراین با آگاهی در مورد دو نوع از اصلی ترین دانه های قهوه شما قادر خواهید بود که بر اساس طعم و مزه هر یک از قهوه ها به خوبی انواع قهوه را تشخیص دهید. برخی از انواع این نوشیدنی و تفاوت هایی که با یکدیگر دارند عبارت می باشد از :

  1. قهوه ترک :

نرم آسیاب شدن این نوع از قهوه یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که دارد. شما می توانید به وسیله قهوه جوش های معمولی این نوع از قهوه را دم کنید. بسیاری از افراد در بین انواع این نوشیدنی ترجیح می دهند که قهوه ترک را میل نمایند. از آنجایی که سلطان سلیمان از این قهوه و طعم بی نظیر آن خوشش آمد نام آن را در قرن 16 قهوه ترک گذاشتند. در ناحیه بالکان و خاورمیانه این نوع قهوه محبوبیت بسیار زیادی دارد.

  1. قهوه فرانسه :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که قهوه فرانسه دارد این است که زبرتر از قهوه ترک آن را آسیاب می کنند. در واقع قهوه ترک را به رمی آسیاب می کردند ولی این قهوه زبرتر آسیاب می شود. نحوه دم کردن آن با استفاده از دستگاه قهوه ساز و یا فرانسه ساز می باشد. این قهوه باید در داخل فیلتر کاغذی قرار بگیرد تا دم بکشد. این نمونه از قهوه مانند چای رقیق می باشد و کف ندارد. شما می توانید در لیوان های معمولی هم آن را سرو کنید. به طور کلی باید بدانید که یکی از آسان ترین روش های دم کردن انواع قهوه متعلق به قهوه فرانسه می باشد.

 

انواع قهوه

انواع قهوه

  1. قهوه اسپرسو :

قهوه اسپرسو را زبرتر از قهوه ترک و نرم تر از قهوه فرانسه آسیاب می کنند. نحوه دم کردن آن تنها به وسیله دستگاه اسپرسو ساز می باشد. با فشار آب زیاد قهوه از درون آن عبور داده می شود و عصاره قهوه هم به طور کامل از درون آن خارج می گردد. اسپرسو را به دلیل تلخ بودن زیا در فنجان های کوچک سرو می کنند. کف نازک و روشنی روی آن قرار می گیرد که بدون لرد هم می باشد. این نوع قهوه در بین انواع قهوه محبوبیت بسیار زیادی دارد، چرا که دم کردن آن بسیار اسان و سریع می باشد.

  1. قهوه کمکس :

یکی از دیگر انواع این نوشیدنی که در سال 1941 آن را به روش سنتی دم کردن قهوه کمکس می باشد. یکی از اصلی ترین و مهمترین تفاوت هایی که این قهوه با انواع قهوه دیگر دارد این است که مقدار زیادی از تفاله ها و روغن نوشیدنی را از بین می برد.

  1. قهوه ماکیاتو :

این نوع از قهوه را به اسپرسو شبیه می دانند که تنها تفاوت آنها در مقدار شیر و خامه درونی قهوه ماکیاتو می باشد. شیر یکی از بهترین ترکیباتی می باشد که قادر است مقداری از تلخی اسپرسو را بگیرد. این قهوه دو نوع دارد که یکی از آنها شورت و دیگری لانگ می باشد. شما می توانید هر یک از آنها را که مایل هستید سرو کنید. نوع شورت آن مقدار کمتری خامه و شیر دارد، نوع لانگ آن هم دارای مقدار زیادی از شیر و خامه می باشد که شما بر اساس سلیقه خود می توانید یکی از آنها را میل نمایید.

 

انواع قهوه

انواع قهوه

  1. قهوه های دمی :

امروزه با پیشرفت کردن صنعت مربوط به قهوه باید بدانید که یکی از تجارت های پرسود این نوشیدنی شده است. روش های متنوعی برای دم کردن قهوه وجود دارد که یکی از روش های محبوب فیلتری و یا قطره ای می باشد. استفاده از دستگاه های ویژه قهوه ساز این روش را برای شما مهیا می کند. شما با استفاده از این روش قهوه ای بدون کف و بدون لرد خواهید داشت. قهوه هایی که دمی هستند به صورت سرد و گرم سرو می شوند.

  1. قهوه های فوری :

بدون شک شما نام این نوع از قهوه ها را زیاد شنیده اید که آنها را با نام کافی میکس، نسکافه و … در بازار معرفی می کنند. در بین انواع قهوه این نوع از قهوه ها محبوبیت زیادی دارند ولی باید بدانید که افزودنی هایی را درون آن قرار داده اند. بنابراین زمان خرید هر یک از آنها باید به خوبی افزودنی هایی را که دارند را بررسی کنید. بسیاری از قهوه های فوری را با ترکیب ها و فرآوری های متنوعی تولید می کنند و به بازار روانه می سازند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست