انواع منو رستوران

اع منو رستورانیکی از مهمترین اقدامات هر رستوران، طراحی یک منو حرفه ای می باشد. زیرا داشتن یک منو خوب، ضامن موفقیت رستوران است. منو رستوان دارای انواع مختلفی می باشد که در این مقاله قصد داریم به معرفی آنها بپردازیم.

منو وعده غذایی

یکی از انواع منو رستوران، منو وعده غذایی است. منو وعده غذایی بر روی وعده های مختلف تمرکز دارد. به عنوان مثال برای وعده های صبحانه، ناهار و شام منوهای مجزا تهیه می شود که در هر کدام از آنها محصولات متناسب با همان وعده در منو قرار می گیرد.

منو نوشیدنی

اگر در رستوران و مجموعه شما انواع نوشیدنی های سرد و گرم تهیه می شود، می توانید از یک منو مجزا برای نوشیدنی های خود استفاده کنید. در منو نوشیدنی بهترین نوشیدنی های ایرانی و نوشیدنی های محبوب مشتریان قرار می گیرد.

منو دسر

منو دسر یکی دیگر از انواع منو رستوران می باشد. منو دسر می تواند در فروش بیشتر شما تاثیر گذار باشد. به شرط اینکه مجموعه شما بتواند بهترین دسرها را تهیه و در اختیار مشتریان قرار دهد.

منو چرخشی

منو چرخشی برای یک مدت زمان مشخص مانند یک هفته و یا یک ماه تعیین می شود و محصولات آن به صورت چرخشی در این مدت زمان تعیین می شوند. به عنوان مثال رستوران شما هر چهارشنبه اسپاگیتی و هر پنجشنبه قیمه بادمجان ارائه می دهد. استفاده از منو چرخشی نیز می تواند برای رستوران شما مناسب باشد زیرا افراد از یکنواخت بودن منو آزرده خاطر نمی شوند.

منو آلاکارت

منو آلاکارت، منویی است که مشتری می تواند به صورت تک پرسی و جداگانه غذا را سفارش دهد و قیمت آن نیز به صورت مجزا محاسبه شود. به عنوان مثال مشتری می تواند غذای اصلی را همراه با سوپ و سالاد سفارش دهد و یا اینکه همراه غذای اصلی فقط سوپ سفارش دهد.

در منو آلاکارت برای هر آیتم از منو باید قیمت مجزایی در نظر گرفت تا مشتری بتواند هر آنچه را که می خواهد سفارش دهد.

منو قیمت ثابت

منو قیمت ثابت بر خلاف منو آلاکارت است. در این منو غذای اصلی به همراه مخلفات آن ارائه می شود و دارای یک قیمت ثابتی می باشد.

منو ست پرایس

این منو شامل چند گروه غذایی مشخص است که یک قیمت برای آنها در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال این منو شامل چهار گروه غذای اصلی، سوپ ها، نوشیدنی ها و دسرها می باشد که مشتری می تواند همه گروه ها را نیز سفارش دهد.

منو مهمانی یا مراسم خاص

در منو مهمانی یا مراسم خاص، انواع مختلف غذاها، دسرها و نوشیدنی ها قرار دارد که مهمانان می توانید بر اساس سلیقه خود محصولات را انتخاب و میل کنند.

منو نمایشی

در منو نمایشی، مشتری منو را نمی خواند و براساس تصویر محصول، غذای خود را سفارش می دهد. استفاده از منو دیجیتال برای منوهای نمایشی مناسب می باشد. زیرا در منو دیجیتال امکان قرار دادن عکس های با کیفیت و جذاب وجود دارد.

 منو قوم های خاص

منو قوم های خاص به این صورت است که غذاهای سنتی ایرانی که متعلق به قوم های مختلف هستند را در منو به نمایش بگذارید.

منو کارکنان در محیط کار

یکی دیگر از انواع منو رستوران،منو کارکنان در محیط کار است. این منو با توجه به میزان تحرک، شرایط کاری سبک یا سنگین، شرایط اقلیمی و فصل ها طراحی شود. به عنوان مثال برای کارکنانی که شرایط کاری آنها سنگین است باید غذاهای پر انرژی و متنوع در نظر گرفته شود.

منو مخلوط

شما در منو مخلوط به مستریان اجازه می دهید که ترکیبی از غذاهای مورد نظر را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنند.

منو ارزان

منوهای اران محدودیت دارند و در زمانی که محصولات رستوران کم است از منو ارزان استفاده می کنند.

منو غیر رسمی

از انواع دیگر منو رستوران می توان به منو غیر رسمی یا محدود اشاره کرد. در این منو همانند منو ارزان می باشد. با این تفاوت که تعداد آیتم ها کمی بیشتر است و محصولات قیمت پایه ای ندارند.

منو فصل

محصولات و آیتم های منو فصل با توجه به موادغذایی و سبزیجات فصلی تهیه می شوند.

منو کودکان

کودکان ترجیح می دهد غذایی همچون چیپس سیب زمینی، همبرگر، هات داگ و… را سفارش دهند. در منو رستوران بهتر است از یک منو مجزا با عنوان منو کودک استفاده کنید. در منو کودک باید از خوراکی هایی که از نظر کودک محبوب می باشد استفاده کنید.

ظرف عذای کودک باید ساده، رنگی و دیزاین شده باشد. منو کودکان باید از نظر والدین نیز قابل تایید باشد زیرا والدیت تصمیم نهایی را در انتخاب غذای کودک می گیرند و سالم بودن محصولات منو برای آنها اهمیت بسیاری دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست