بهترین روش درست کردن قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی های گرم می باشد که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. افرادی که می خواهند این نوشیدنی را میل کنند باید به خوبی در مورد بهترین روش درست کردن قهوه اطلاعات لازم را داشته باشند. در واقع شما باید بدانید که روش های دم کردن قهوه متفاوت می باشد و هر یک از این روش ها اصول و استانداردهای ویژه ای دارد. در صورتی که می خواهید به بهترین نحو ممکن قهوه را دم کنید باید به خوبی  در مورد روش های آن اطلاعات لازم را داشته باشید. یکی از مهمترین نکاتی که پیش از دم کردن قهوه باید بدانید این است که قهوه انواع متفاوتی دارد و هر یک از آنها با استفاده از روش مشخص شده ای باید دم بکشد.

دانه های قهوه از نظر اندازه و طعم با یکدیگر متفاوت می باشند. برخی از آنها اندازه بزرگی دارند که عطر و بوی خاصی را هم زمان کردن از آنها دریافت می کنید. به طور کلی قهوه را به دو دسته تقسیم می کنند، یکی از آنها عربیکا و دیگری روبوستا می باشد. میزان کافئین در قهوه روبوستا بیشتر است و به دلیل هزینه ارزان تری که دارد بیشتر افراد آن را خریداری می کنند. برخی از اصلی ترین و مهمترین روش هایی که برای درست کردن قهوه وجود دارد را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

 

درست کردن قهوه

درست کردن قهوه

انواع روش های درست کردن قهوه :

برای تهیه کردن نوشیدنی های گرم باید بدانید که روش های متنوعی را اجرا می کنند. قهوه از آن دسته نوشیدنی های گرم می باشد که محبوبیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل باید به خوبی روش دم کردن آن را به صورت اصولی انتخاب کنید. هر یک از روش های درست کردن قهوه  تفاوت هایی با یکدیگر دارند که باید شما با آنها آشنایی داشته باشید. برخی از انواع روش های دم کردن قهوه که محبوبیت بسیار زیادی دارند و شما باید با آنها آشنایی باشید عبارت است از :

  1. جوشاندن :

یکی از روش های قدیمی که برای درست کردن قهوه به کار برده می شود جوشاندن آن است. شما باید در این روش قهوه را همراه با آب درون قوری بریزید و اجازه دهید که آرام آرام جوش بخورد. این نمونه از قهوه ها را به طور معمول شیرین مصرف می نمایند. به همین دلیل بهتر است که چند حبه قند درون قوری بریزید و اجازه دهید که قند با قهوه جوش بخورد. البته که باید بدانید برخی از افراد هم به آن هل اضافه می کنند. قهوه ترک را با استفاده از این روش تهیه می کنند. زمانی که شما از این روش برای تهیه کردن قهوه استفاده کنید نوشیدنی غلیظی به دست می آید و روی آن هم کف می بندد. پودر قهوه با استفاده از این روش دم کردن ته فنجان ته نشین خواهد شد.

  1. تحت فشار قرار دادن :

قهوه اسپرسو زمانی که تحت فشار قرار داده شود تهیه می گردد. یکی از دیگر روش های درست کردن قهوه تحت فشار قرار دادن قهوه به همراه آب داغ می باشد. شما می توانید از این روش برای تهیه کردن انواع قهوه ها استفاده کنید. طعم بی نظیر و متمایز قهوه اسپرسو با استفاده از این روش عالی تر خواهد شد. برای استفاده کردن از این روش از قوری ویژه ای که سه بخش دارد استفاده می کنند. در قسمت پایین قوری آب می ریزند و بعد از اینکه آب به جوش بیاید، قهوه وارد سطح میانی قوری می شود. در نهایت بعد از دم کشیدن قهوه شما آن را می توانید در قسمت بالایی قوری مشاهده کنید. در این روش به طور معمول قوری ویژه ای را که بیان کردیم روی گاز می گذارند تا حرارت مناسبی را برای دم کشیدن دریافت کند.

 

درست کردن قهوه

درست کردن قهوه

  1. کمک گرفتن از نیروی جاذبه :

یکی از دیگر روش هایی که برای درست کردن قهوه به کار برده میشود این است که پودر قهوه را درون یک صافی بریزید تا آب جوش از درون آن به صورت قطره قطره بچکد. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این روش دم کردن قهوه وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید طعم قهوه است. طعم این قهوه به میزان قهوه و آب که درون آن می خواهید بریزید بستگی بسیار زیادی دارد. اما به طور کلی باید بدانید که طعم قهوه اسپرسو بهتر از این نوع قهوه است. در این روش با استفاده کردن از نیروی جاذبه آب از میان پودر قهوه عبور خواهد کرد و قهوه خوش طعمی با استفاده از این روش تولید می شود.

  1. خیس کردن :

در این روش درست کردن قهوه از استوانه ای شیشه ای شکل که دارای پیستون های صافی است استفاده می نمایند. قهوه و آب جوش را در استوانه می ریزند و آنها را با یکدیگر به خوبی مخلوط می کنند. به طور معمول به مدت چند دقیقه پیش از اینکه پیستون پایین بیاید قهوه هم دم می کشد. آن دسته از قهوه هایی که کیسه ای هستند کمیاب می باشند و شما از آنها هم برای استفاده از این روش دم کردن قهوه می توانید استفاده نمایید.

 

درست کردن قهوه

درست کردن قهوه

  1. استفاده از دستگاه کمکس :

یکی از دیگر روش هایی که برای درست کردن قهوه می توانید از آن استفاده کنید دستگاه کمکس می باشد. شما قادر خواهید بود که با استفاده از این دستگاه مقداری قهوه و آب جوش درون آن بریزید و روی شعله قرار دهید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این دستگاه وجود دارد و شما باید آن را در نظر داشته باشید این است که میزان آب و قهوه را به درستی درون آن بریزید. این دستگاه انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع آن هم  حجم مشخص شده ای از قهوه را درون خود جای می دهد. اگر شما می خواهید قهوه برای 2 الی 3 نفر دم کنید باید بدانید که بهتر است نمونه کوچک این دستگاه را خریداری نمایید. انواع کوچک این دستگاه برندهای متنوعی دارد و شما بهتر است که یکی از دستگاه های مناسب را خریداری کنید تا قوه درون آن به خوبی دم بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست