طراحی منو کافی شاپ

طراحی اصولی منو کافی شاپ از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا با داشتن منویی مناسب می توانید مشتریان بیشتری را به سمت کافی شاپ خود جذب کنید. در این مقاله به بررسی طراحی منو کافی شاپ و مواردی که باید در آن رعایت شود، می پردازیم.

طراحی منو کافی شاپ

طراحی منو کافی شاپ

استفاده از لوگو کافی شاپ در منو

یکی از مهم ترین مسائلی که برای برندینگ یک کافی شاپ اهمیت دارد، طراحی لوگو برای منو کافی شاپ است. در طراحی منو کافی شاپ از لوگو استفاده کنید. زیرا استفاده از لوگو نشان دهنده ی هویت کافی شاپ  و باعث جذب مشتریان می شود. زمانی که مشتری با لوگو آشنا باشد در هر جایی لوگو را ببیند به یاد کافی شاپ شما می افتد و این کار خود نوعی بازار یابی محسوب می شود. طراحی لوگو باید توسط افراد متخصص انجام شود.

استفاده از رنگ مناسب درمنو کافی شاپ

رنگ در طراحی منو کافی شاپ باید با دکوراسیون، محتوا و فضای کافی شاپ متناسب باشد. برای آف های ویژه، پیشنهاد ها و یا محصولی که میخواهید بیشتر به فروش برود از رنگ های خاص و جذاب استفاده کنید.

رنگ زرد در طراحی منو نشان دهنده صمیمیت، رنگ نارنجی نشان دهنده اعتماد به نفس، رنگ بنفش نشان دهنده عظمت و پیروزی، رنگ آبی نشان دهنده آرامش است.

در طراحی لوگو کافی شاپ از رنگ های زیادی استفاده نکنید. معولا در طراحی بسیاری از منوها از 2 یا 3 رنگ استفاده میکنند.بهترین منو برای کافه کافی شاپ، منو ایی است که تمامی موارد از جمله رنگ در آن رعایت شود.

لحن نوشتاری و خوانا بودن نوشته های منو

لحن نوشتاری منو باید بازتابی از تم کلی کافی شاپ باشد که نشان دهنده ویژگی ها، تم و موضوع کافی شاپ شما است. مثلا اگر در کافی شاپ خود از تم کلاسیک استفاده کرده اید لحن نوشتاری منو را هم براساس آن انتخاب کنید.

یا اگر کافی شاپ شما یک کافی شاپ فرانسوی مدرن است میتوانید از اصطلاحالت آشپزی فرانسوی استفاده کنید. برای این کار باید از افرادی کمک بگیرید که در تولید محتوا توانایی دارند. در طراحی منو فونت های سخت برای مشتریان آزار دهنده است و باعث میشود مشتری همه آیتم های ارئه شده در منو را نبیند. به طور مثال اگر انواع قهوه را در منوی خود آورد باشید باید متن آن قابل خواندن باشد تا مشتری خود بتواند نوشته ها را تشخصیص دهند و نیازی نباشد از پرسنل کافی شاپ سوال کند.

استفاده از عکس مناسب در منو کافی شاپ

یکی از چالش برانگیزترین موضوعات در طراحی منو کافی شاپ استفاده از عکس های جذاب در منو می باشد. کافه و کافی شاپ تفاوت زیادی با یک دیگر ندارند اما اصولا در کافه از نوشیدنی های گرم و سرد و در کافی شاپ از انواع نوشیدنی ها و غذا ها استفاده می شود و زمانی از عکس غذاها و نوشیدنی های کافی شاپ استفاده کنید که به اندازه کافی حرفه ای شده باشید زیرا عکس های بی کیفیت باعث می شود مشتری از سفارشاتی که داده پشیمان شود. در تهیه عکس میتوانید از آتلیه ها کمک بگیرید تا عکس های زیبا و باکیفیت را برای منوی کافی شاپ تهیه کنید.

صفحه آرایی منو

خواندن منو باید کمتر از 2 دقیق زمان ببرد. در منو باید غذاهایی که گران قیمت هستند در بالای صفحه و غذاهای ارزان قیمت در پایین صفحه آورده شوند. مشتریانی که به کافی شاپ شما می آیند از سمت راست بالای صفحه تمایل دارند که شروع به خواندن نوشته های منو کنند و در گوشه سمت چپ پایین صفحه به خواندن منو خاتمه می دهند.

اندازه منو کافی شاپ

از ارائه منوهای بزرگ با آیتم های بیش از حد پرهیز کنید. مدیریت کردن منو به معنای گمراه نکردن مشتری با انتخاب های متعدد است. به کاربردن انتخاب های زیاد باعث می شود مشتری سردرگم شود ویا حتی ممکن است به آن استرس وارد شود. میزان توانایی افرادی که در آشپزخانه کار میکنند را در نظر بگیرید و یا این که آیا تجهیزات لازم برای انواع نوشیدنی ها و غذا ها در کافی شاپ را دارید و در آخر تصمیم به اندازه منو بگیرید.

به روز بودن منو کافی شاپ

در سال حداقل یک بار منو کافی شاپ را به روز کنید. تمام مواردی که در منو آورده شده را مجدد بازنویسی نکنید زیرا این کار باعث میشود مشتری غذا و یا نوشیدنی که قبلا در کافی شاپ شما میل کرده در منو مشاهده نکند و ناامید شود. فقط کافی است شما اطمینان داشته باشید که قیمت ها به روز هستند و مواردی که فروش خوبی ندارند را با سایر موارد منو ادغام کنید.

درج اطلاعات محصول در منو کافی شاپ

برخی از مشتریان میخواهند در مورد مواد اولیه نوشیدنی ها و غذا هایی که در کافی شاپ است اطلاعاتی داشته باشند که باید با فونت کوچک این موارد را در زیر هر یک از غذاها و نوشیدنی ها بنویسید. این کار باعث میشود به مشتریان کافی شاپ قدرت انتخاب بیشتری در غذاها و نوشیدنی ها داده شود. استفاده از منو دیجیتال این امکان را برای شما فراهم می کند که اطلاعات هر محصول را به راحتی در منو درج کنید.

درج اطلاعات محصول در منو کافی شاپ

درج اطلاعات محصول در منو کافی شاپ

عدم تاکیید بر روی قیمت محصولات

یکی از اشتباهاتی که در اغلب کافی شاپ ها مرتکب میشود نشان دادن قیمت نوشیدنی و غذا ها در کافی شاپ است که به فونت درشت و یا با رنگ هایی که حساسیت زیاد به بار می آورد استفاده میشود. با تاکید قیمت بر روی محصولات منو، ممکن است مشتری از سفارش آن محصول منصرف شود.

استفاده از قاب ها در طراحی منو کافی شاپ

استفاده از قاب ها توجه مشتری را به سمت یک گروه خاص از غذا و نوشیدنی جلب می کند. در استفاده از قاب ها باید دقت کنید که اگر یک کافی شاپ سنتی هستید نباید چهار چوبی شبیه منوی کافی شاپ های لاکچری داشته باشید.

اگر کافی شاپ شما نزد توریست ها محبوب است و از کشورهای دیگر به کافی شاپ شما مراجعه میکنند باید منو را به چند زبان ترجمه کنید که این کار یک روش غیر شفاهی برای خوشامدگویی و بازاریابی شفاهی  به مهمانان خارجی می باشد. به این منظور می توانید از منو دیجیتال برای کافی شاپ خود استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست