چگونه می توان اقدام به راه اندازی کافی شاپ کرد

دنیای پر از مشغله امروز سبب سخت شدن زندگی شده است به همین دلیل برای رهایی از استرس های حاصل از فشار زندگی باید به مکانی دنج مراجعه کرد.

چگونه می توان اقدام به راه اندازی کافی شاپ کرد

بسیاری از خانواده ها، دوستان ، زوج های جوان و … برای انجام گفتگوهای دوستانه و رسمی خود کافی شاپ ها را انتخاب می کنند. امروزه افراد بسیاری علاقمند به راه اندازی کافی شاپ هستند اما برای انجام آن ایده ای ندارند و نمی دانند باید چگونه عمل کنند. در زیر به نکاتی اشاره می شود که برای تازه کاران این عرصه می تواند مفید باشد.

برآورد هزینه مربوط به راه اندازی کافی شاپ

برای راه اندازی کافی شاپ باید در قدم اول برآورد قیمت کرد. هزینه مربوط به خرید یا اجاره مغازه، تهیه تجهیزات، پول امور خدماتی مانند برق و … جز مواردی است که در نظر گرفته می شود.

مکان راه اندازی کافی شاپ

اگرچه ممکن است کرایه مغازه در مکان های شلوغ بالا باشد اما داشتن کافی شاپ در این مکان ها بدون شک پر سود تر خواهد بود. باید در انتخاب مکان نکاتی همچون جای پارک، میزان سر و صدا و… در نظر گرفته شود.اگر هزینه در نظر گرفته شده برای اجاره محدود است می توان از یک مکان ارزان تر و با شلوغی متوسط، آغاز به کار کرد. ولی در نهایت اگر به فکر مکان پر سود و عالی هستید به شما مکان های نزدیک دانشگاه ها، سینما، کانون های فرهنگی، خانه تئاتر و … پیشنهاد می شود.

وسایل و تجهیزات

برای راه اندازی کافی شاپ باید حداقل وسایل و تجهیزات را داشت. با توجه به تنوع سلیقه ها و همچنین اهمیت سرویس دهی، استفاده از ظروف زیبا و با کیفیت جهت پذیرایی امری ضروری است. میز و صندلی ها و میزان راحتی آنها از عواملی است که نباید نادیده گرفت.

وسایل و تجهیزات کافی شاپ

وسایل و تجهیزات کافی شاپ

اما اگر دارای محدودیت هزینه هستید می توانید خرید بعضی از وسایل مربوط به آشپزخانه را نادیده بگیرید به طور مثال خرید قهوه ساز ضروری است اما نیازی نیست حتما بستنی ساز خریداری شود زیرا امکان تهیه بستنی از سایر مغازه ها وجود دارد.

دکوراسیون کافی شاپ

آنچه که در نگاه اول سبب جذب مشتری می شود، زیبایی مکان است. دکوراسیون و نحوه چیدمان وسایل در جلب نظر مشتری بسیار نقش مهمی دارد. سعی کنید از چیدمان و دکوراسیون های خاص و هنری استفاد کنید و اگر به قدر کافی سرمایه دارید می توانید از متخصصان این امر کمک بگیرید در غیر این صورت امکان ایده گیری از فضای اینترنت نیز وجود دارد.

دکوراسیون کافی شاپ

جذب مشتری با رعایت دو مورد زیر

1.منوی کافی شاپ

در همان مراحل اول بهتر است منو مشخص شود. این کار هم به خرید تجهیزات و هم به هدفمند پیش رفتن کار کمک می کند.

2.نیروهای کار

ممکن است شما خودتان دوره های مربوط به کافی شاپ را گذرانده باشید و نیاز به استخدام نیروی متخصص نداشته باشید اما در هر صورت وجود افرادی برای ارائه خدمات لازم است. بهتر است بعد از راه اندازی کافی شاپ بر این بخش بیشتر تمرکز شود زیرا نحوه ارائه خدمات در میزان رضایت مشتری بسیار اثرگذار است.

چه اقداماتی می تواند سبب متمایز شدن یک کافی شاپ شود

همه ی ما شاهد محبوبیت بسیاری از کافی شاپ ها هستیم چون آنها توانسته اند از خود یک برند بسازند. اما باید دید در نظر گرفتن چه عواملی سبب برند و معروف شدن یک کافی شاپ می شود:

1. به دور از تشویش و سر و صدا بودن یک مکان در ایجاد حس راحتی و آرامش برای مشتریان اثرگذار است. لزومی ندارد کافی شاپ بزرگ باشد اما ایجاد فضای امن و راحت در آن یک ضرورت است زیرا در ایجاد یک خاطره دلنشین می تواند موثر واقع شود.

چه اقداماتی می تواند سبب متمایز شدن یک کافی شاپ شود

2. مبلمان راحت و چیدمانی با حفظ حریم خصوصی از نکات دیگری است که در جلب رضایت مشتری دخیل است. میز کافی شاپ متمایز از میز رستوران است و باید در کنار راحتی از زیبایی و شکیلی نیز بهره برده باشد.

3. امروزه بسیاری از کارها اینترنتی پیش می رود پس دسترسی داشتن به اینترنت برای مشتریان یک امتیاز محسوب می شود.

4. منوی متنوع و با کیفیت نیز بسیار اهمیت دارد. باید دانست هدف اولیه مشتریان از مراجعه به کافی شاپ خوردن یک نوشیدنی و خوراکی مناسب است پس منو تاثیر بسزایی بر رضایت مشتری دارد. علاوه بر کیفیت، قیمت نیز باید متناسب باشد. در ضمن بهتر است تزئینات و زیباسازی مواد غذایی به خوبی صورت گیرد زیرا خوردنی زیبا تصور خوبی در ذهن مشتری ایجاد می کند.

5. بسیاری از افراد تمایل دارند جشن های خود را در کافی شاپ برگزار کنند پس بهتر است برای این کار مکانی در نظر گرفته شود.

6. شاید باشند افرادی که به تنهایی به کافی شاپ مراجعه می کنند این قبیل افراد برای پر کردن ساعات خلوت خود نیاز به سرگرمی هایی همچون کتاب و مجله دارند. قرار دادن کتاب و مجلات علاوه بر بالا بردن فرهنگ کتابخوانی در ایجاد سرگرمی و جذب مشتریان نیز اثرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست