نکات مهم در کافه داری

آن دسته از افرادی که می خواهند کافه داری نمایند و مشتریان زیادی داشته باشند باید به خوبی در مورد برخی از نکات مهم که مربوط به این شغل است اطلاعات خود را افزایش دهند. اینکه شما بتوانید مشتریان زیادی داشته باشید به این مسئله مهم بستگی دارد که هر نکته مربوط به مدیریت کافه را در نظر داشته باشید. برخی از افرادی که در این شغل موفقیت زیادی به دست آورده اند مشتریان بیشتری هم نیز دارند. بنابراین شما باید به خوبی به عنوان فردی که صاحب این شغل است اطلاعات بیشتری در مورد شغل خود داشته باشید.

هر یک از شغل هایی که شما در آن فعالیت دارید دارای اصول و فنون مشخص شده ای هستند. شما باید به خوبی هر یک از اصول و نونی که در مورد کافه داری وجود دارد را بشناسید و با استفاده از آنها در شغل خود موفقیت بیشتری به دست آورید. مطالعات زیادی در این مورد انجام شده است که شما در مورد رازهای موفقیت این شغل اطلاعات بیشتری به دست آورید. آن دسته از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارند را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد موفقیت این شغل داشته باشید.

کافه داری

کافه داری

نکات مهم مربوط به موفقیت در کافه داری چیست ؟

شما در هر شغلی که باشید باید به خوبی در مورد نکاتی که مربوط به موفقیت در آن شغل است اطلاعات بیشتری داشته باشید. در این صورت قادر خواهید بود که موفقیت بیشتری به دست آورید و مشتریان خود را روز به روز افزایش دهید. برخی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که مربوط به موفقیت در شغل کافه داری می باشد و شما باید از آنها اطلاع داشته باشید عبارت است از :

  1. مشتریان خود را با نام صدا بزنید :

سرویس دهی به مشتریان خود را باید به صورت واقعی مدیریت کنید، در واقع خوش آمد گویی شما نباید به صورت مصنوعی باشد. در واقع سلام و خوش آمدگویی که شما با مشتری خود دارید باید به گونه ای باشد که روز او را به خوبی بسازد. همین خوش آمدگویی شما طعم قهوه ای که مشتری می نوشد را بهتر می کند. زمانی که قهوه مشتریان شما آماده شد بهتر است آنها را با نام صدا بزنید تا میزان صمیمیت شما با آنها افزایش پیدا کند. اینکه احساس شما به مشتری اصلی باشد و از دل برآید بسیار مهم است و شما هم بهتر است که به خوبی آن را در نظر داشته باشید.

 

کافه داری

کافه داری

  1. نوشیدنی ها و خوراکی های کافه را محدودتر سازید :

اینکه شما مدل قهوه های کافه خود را افزایش دهید اصلا مهم نمی باشد بلکه باید به کیفیت آنها دقت کنید. در واقع شما برای کافه داری خود بهتر است بدانید نیاز نمی باشد 10 مدل قهوه ارائه دهید بلکه باید 5 مدل قهوه با کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهید تا رضایت آنها را به دست آورید. اگر یکی از مشتریان شما یک روز قهوه ای با طعم بی نظیر را می نوشد باید 1 ماه بعد هم همان قهوه را با آن طعم که نوشیده است بخورد. این مسئله برای مدیریت کافه و به دست آوردن مشتریان بیشتر اهمیت دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.

  1. بهترین اسپرسو ساز را خریداری کنید :

اینکه دانه های قهوه ای که شما در کافه به مشتریان خود ارائه می دهید با بهترین کیفیت آسیاب شود بسیار مهم است و شما باید به خوبی این مسئله مهم را در نظر داشته باشید. دستگاه اسپرسوساز قلب یک کافه می باشد و شما به آن نیاز زیادی دارید. بنابراین سعی کنید بهترین و با کیفیت ترین نمونه آن را خریداری کنید و با استفاده از آن نوشیدنی ها و قهوه های مشتریان را به آنها ارائه دهید. مرتب تمیز شدن دستگاه را همیشه در نظر داشته باشید و به آن توجه کنید.

 

کافه داری

کافه داری

  1. غافل نشدن از آموزش :

از دیگر نکاتی که مربوط به کافه داری می باشد این است که به طور مرتب گارسن های یک کافه را آموزش دهید. در واقع شما بهتر است که به خوبی نیاز مشتریان خود را بشناسید و بر اساس آن نیازهایی که دارند آموزش تیم کافه خود را انجام دهید. اینکه آنها نوشیدنی های استاندارد را بشناسند و بتوانند با مشتریان به خوبی رفتار کنند اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مسئله مهم را در نظر داشته باشید.

  1. موسیقی و نور در درون کافه :

این مسئله که صدای موسیقی زیاد بلند نباشد را شما بهتر است که همیشه در نظر داشته باشید. صدایی که شما در کافه خود می خواهید پخش کنید باید آزاردهنده نباشد تا مشتری از آن صدا لذت بیشتری ببرد. محل نصب کردن بلندگوهای کافه اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد  کافه داری باید بدانید این است که با مشتریان خود در مورد خواسته هایشان مشورت کنید. اینکه آنها به موسیقی علاقه دارند و یا نور درون کافه را بر اساس خواسته آنها تنظیم نمایید.

  1. استفاده از مواد اولیه با کیفیت :

شما برای اینکه مشتریان بیشتری داشته باشید نباید برای آنها کم بگذارید. دانه های قهوه ای که آماده می کنید باید با کیفیت باشد و قهوه ای که به دست مشتری می دهید باید بوی خوب و طعم بی نظیری داشته باشید. شما بهتر است برای خرید دانه های قهوه با کیفیت هزینه بیشتری را پرداخت کنید ولی به فکر رضایت خاطر مشتریان خود باشید. اینکه در منوی کافه شما نوشیدنی های با کیفیت وجود داشته باشد بسیار مهم است و شما هم باید به خوبی این مسئله مهم را در نظر داشته باشید.

  1. دکوراسیون کافه نشان دهنده شخصیت شما می باشد :

طراحی کافه خود را باید به دست افراد حرفه ای بسپارید تا آنها به خوبی کافه شما را طراحی کنند. از نکات مهمی که مربوط به کافه داری می باشد همین مورد است و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. اینکه شما بدانید طراحی کافه نشان دهنده شخصیت شما می باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل برند شخصی خود را طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست