کاربرد پیجر گارسون و معرفی انواع آن

پیجر گارسون از تجهیزات رستوران و کافی شاپ های مجهز به حساب می آید. فراخوان گارسون برای ارتباط سریع و راحت تر مشتری با پرسنل، گارسون و سفارش گیرنده مورد توجه قرار می گیرد. در واقع با بهره مندی از فراخوان گارسون می توان فضای راحت تری را برای مشتریان فراهم کرد.

در فست فود و در رستوران های قدیمی، تسویه حساب یا درخواست خدمات با ترک میز و مراجعه مشتری به میز پیشخوان فراهم می شد. این در حالی است که بیشتر مشتریان حتی برای تسویه حساب تمایلی به ترک میز ندارند.

نقش پیجر گارسون و اهمیت آن

مشتریان برای سرویس دهی بهتر و سریع تر، محیط هایی همچون کافی شاپ یا رستوران را انتخاب می کنند. بنابراین اگر قرار باشد همانند محیط منزل چند بار میز را ترک کنند و از سر جای خود بلند شوند، احتمالاً سرو غذا یا قهوه را در محیط منزل ترجیح می دهند.

پیچر گارسون

نقش پیجر گارسون

پیجر گارسون با هدف نظم بیشتر به محیط رستوران و کافی شاپ به وجود آمد. فراخوان پیجر با خدمت رسانی بهتر و سریع تر به مشتریان همراه است و به همین خاطر رضایت مشتری را به دنبال دارد.

پیجر گارسون برای رستوران های بزرگ و کافی شاپ های مجلل ضروری است. البته پیجر فراخوان در محیط های کوچک نیز بسیار کاربردی است و از شلوغی، ازدحام و عدم رعایت نوبت دهی جلوگیری می کند.

تصور داشته باشید صاحب یک رستوران بزرگ هستید. گارسون رستوران در فضای سالن رستوران باید به شکل مداوم در فضای رستوران حضور داشته باشد و سفارش بگیرد. گارسون با شنیدن صدای مشتری یا دیدن علامت دهی از سوی مشتری باید سریعاً خود را به او برساند.

در روش های سنتی باید تعداد گارسون ها را در محیط رستوران افزایش داد. تعداد بالای گارسون ها می تواند شلوغی و ازدحام را در محیط رستوران به وجود آورد.

مزایای بهره مندی از فراخوان گارسون

1.پیجر گارسون باعث کاهش تعداد گارسون ها در محیط رستوران شد و کاهش هزینه پرداختی به پرسنل را به دنبال داشت.     2. سروصدا و ازدحام به وجود آمده در محیط رستوران خنثی شد و محیط دنجی برای سرو غذا به وجود آمد.
3. از رفت و آمد مکرر و کاهش انرژی گارسون ها جلوگیری شد.
4. سرعت خدمات دهی و آماده کردن سفارش درخواستی مشتریان بالا رفت.
5. نوبت دهی به مشتریان به خوبی انجام شد و سفارش مشتریان به دلیل فراموشی به تاخیر نیفتاد.
6. مشتریان در هنگام سرو آرامش لازم را تجربه می کنند و از فضای رستوران لذت می برند.

ساختار انواع پیجر گارسون

پیجر گارسون از نظر اجزا مجهز به یک یا چند فرستنده و گیرنده می باشد. فرستنده های پیجر همراه با استند یا به شکل ساده بر روی میز تعبیه می شوند. از این پیجر با عنوان فراخوان رومیزی یا پیجر رومیزی یاد می شود. پیجرهای رومیزی می توانند به شکل سه دکمه، تک دکمه و گاهی چند کلید باشند.

گیرنده های پیجر گارسون نیز به شکل نمایشگر دیجیتال یا مچ بند عرضه می شوند. در پیجر گارسون برقراری ارتباط بین دستگاه های گیرنده و فرستنده به شکل بدون سیم یا وایرلس انجام می شود. این ارتباط تا فاصله 100 متر برقرار است و نیازی به تقویت کننده آنتن ندارد.

پیچر گارسون

امکان تفکیک درخواست مشتریان و ارتباط هر گروه از مشتریان با یک گیرنده وجود دارد. بنابراین تداخلی در روند خدمات دهی به مشتریان به وجود نخواهد آمد.

ساختار انواع فراخوان گارسون

پیجرهای ساعتی به عنوان محبوب ترین پیجر گارسون معرفی می شوند و طرفداران زیادی دارند. از پیجر ساعتی برای محیط های مختلف همچون هتل، رستوران، بیمارستان، کافی شاپ، استخرها، سفره خانه ها و کلیه مراکز خدماتی استفاده می شود. پیجرهای ساعتی به تنهایی کارکردی ندارند و برای راه اندازی آن ها نیاز به پیجرهای رومیزی خواهیم داشت.

نحوه استفاده از فراخوان گارسون

استفاده از پیجر گارسون بسیار ساده و راحت بوده و تمامی مشتریان می توانند از کارکرد آن ها بهره مند شوند. مشتری در هنگام نیاز به سرویس دهی اقدام به فشردن دکمه روی دستگاه می نماید.

با فشردن دکمه فرستنده، گیرنده بر روی دست گارسون به لرزش درخواهد آمد. همچنین شماره میز مشتری(میزی که در خواست سرویس دارد) بر روی نمایشگر نمایش داده می شود.

جالب است بدانید پیجر ساعتی قابلیت ست کردن با سایر پیجرهای روی میزی یا تعداد مشخصی از آن ها را دارد. شماره میز ثبت شده بر روی ساعت تا زمانی که گارسون اقدام به حذف آن کند، بر روی نمایشگر باقی می ماند.

همین موضوع اهمیت زیادی در فراموش نکردن سرویس دهی به مشتری دارد.

پیجرهای تک کلید تنها برای اعلام درخواست از سوی مشتری مورد توجه قرار می گیرند.

پیجر سه کلید از تفکیک درخواست برخوردار است. از یک کلید پیجر برای سفارش نوشیدنی، از یک کلید برای صورتحساب و از کلید دیگر برای فراخوانی گارسون استفاده می شود.

پیجرهای چند کلید کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای مختلفی برای عملکرد آن ها در نظر گرفته می شود. در مدل های چند کلید، امکان پیج گارسون به شکل مستقیم توسط مشتری وجود دارد.

پیجر گارسون انرژی خود را از باتری تامین می نماید و با ساختار ضدآب تهیه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست