تفاوت کافه با کافی شاپ

بسیاری از افراد تصور می کنند کافه با کافی شاپ تفاوتی ندارد و به طور کلی یک واژه محسوب می شود. اما در واقع این یک باور غلط است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت کافه با کافی شاپ آشنا کنیم.

کافه و کافی شاپ در سرو غذا و دکوراسیون با یکدیگر تفاوت دارند در این رابطه سعی داریم شما را در ابتدا با کافه و کافی شاپ آشنا کنیم و سپس به تفاوت های دیگر آنها بپردازیم.

کافه

کافه یک مکان عمومی جهت سرو غذاهای سبک و نوشیدنی می باشد. در فرهنگ دهخدا از کافه به عنوان مکانی برای نشستن و دورهمی، برای سرو چایی و قهوه با کیک، تعبیر شده است. در فرهنگ معین نیز از کافه به عنوان مکانی عمومی برای گذراندن وقت با دوستان و سرو چایی و قهوه و کیک، یاد شده است. از مهمترین تفاوت کافه و کافی شاپ می توان به این مورد اشاره کرد که کافه ها بیشتر به عنوان پاتوق های دوستانه انتخاب می شوند.

کافه

کافه

کافی شاپ

کافی شاپ مکانی عمومی است که میان کافه و رستوران قرار دارد، در واقع کافی شاپ را می توان یک رستوران کوچک دانست. در کافی شاپ انواع نوشیدنی های سرد و گرم و همچنین انواع غذاهای سرد و گرم برا سرو وجود دارد. شاید اکنون این سوال در ذهن شما ایجاد شود که بهترین غذاهای ایرا نی و بهترین نوشیدنی های ایرانی کدامند. در این رابطه می توانید مقالات وبسایت ما را مطالعه کنید تا با بهترین غذاها و نوشیدنی های ایرانی و همچنین بهترین دسر های ایرانی آشنا شوید تا هنگام رفتن به کافی شاپ بتوانید بهترین گزینه را برای سرو انتخاب کنید.

کافی شاپ

کافی شاپ

تفاوت کافه و کافی شاپ

با توجه به مواردی که در قسمت فوق به آنها اشاره کرده ایم، کافه و کافی شاپ دو مکان مجزا هستند که هر کدام از آنها دارای ویژگی هایی است که دیگری این ویژگی ها را  دارا نمی باشد. در ادامه تفاوت کافه با کافی شاپ را به طور کامل و جامع بررسی خواهیم کرد.

تفاوت هزینه کافه با کافی شاپ

راه اندازی یک کافه یا کافی شاپ از نظر هزینه دارای تفاوت هایی می باشد زیرا در منو کافی شاپ از گزینه های بیشتری نسبت به منو کافه استفاده شده است بنابراین غذاها و نوشیدنی هایی که در کافی شاپ باید تهیه شوند نسبت به کافه بیشتر است و همین امر مستلزم پرداخت هزینه بیشتر می باشد. از دیگر تفاوت کافه با کافی شاپ در بحث هزینه می توان به نیروی کار اشاره کرد. به این صورت که نیروی کار در کافی شاپ بیشتر از نیروی کار در کافه است بنابراین هزینه بیشتری در کافی شاپ باید بابت دستمزد نیروی کار پرداخت کرد.

تفاوت منو در کافه با کافی شاپ

در کافی شاپ انواع غذاها در منو وجود دارد اما در کافه فقط غذاهای سبک در منو برای سفارش مشتری قرار می گیرد. یکی از مهمترین مواردی که در کافه باید به آن توجه کرد، تهیه انواع قهوه از جمله قهوه ترک، قهوه فرانسه، قهوه لاته، قهوه اسپرسو، موکا، آمریکانو و کاپوچینو می باشد. بهترین و پر طرفدارترین قهوه های ایرانی را نیز می توانید درون وبسایت ما مطالعه کنید تا بهتر بتوانید قهوه مناسب با ذائقه خود را انتخاب کنید. و اما در منو کافی شاپ انواع غذاهای سرد و گرم وجود دارد و به طور کلی می توان گفت هر آنچه که در منو رستوران وجود دارد، در منو کافی شاپ نیز یافت می شود.

تفاوت دکوراسیون کافه با کافی شاپ

دکوراسیون داخلی کافه ها معمولا دارک یا تاریک است اما دکوراسیون کافی شاپ ها معمولا روشن است. اما نمی توان گفت همیشه افراد برای طراحی دکوراسیون داخلی کافه و کافی شاپ از این امر پیروی می کنند.

ویژگی های یک کافه و کافی شاپ حرفه ای

  • یکی از نکاتی که حرفه ای بودن کافه و کافی شاپ را نشان می دهد، محیط آرام بخش و دلنشین کافه و کافی شاپ است.
  • کافه و کافی شاپ باید از تهویه هوا مناسبی برخوردار باشند تا مشتری در آنها احساس خفگی نکند و حس خوبی داشته باشد.
  • در کافه و کافی شاپ از موسیقی های آرامبخش و دلنشین برای مشتری استفاده کنید.
  • در کافه بهترین روش درست کردن قهوه را انتخاب کنید تا بتوانید قهوه با کیفیت و خوب تحویل مشتری دهید و مشتری را راضی نگه دارید.
  • از ظروف متناسب و زیبا برای غذا و نوشیدنی ها استفاده کنید.
  • استشمام عطر و بویی که در کافه و کافی شاپ به مشام مشتری می رسد نیز می تواند از ویژگی های یک کافه و کافی شاپ حرفه ای باشد.
  • حرفه ای بودن نیروی کار کافه و کافی شاپ نیز یکی از مهمترین ویژگی های یک کافه و کافی شاپ خوب و حرفه ای می باشد.

در ادامه این مقاله شما را با انواع کافه و کافی شاپ ها و تفاوت های آنها آشنا می کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا تفاوت کافه و کافی شاپ را بهتر متوجه شوید.

کافی شاپ سنتی و نیمه تجاری

کافی شاپ سنتی و نیمه تجاری بیشتر در مناطقی از شهر که قدیمی هستند و قدمت چند ساله دارند ایجاد می شود. در برخی از کافی شاپ های سنتی و نیمه تجاری انواع قهوه، ماگ و … نیز برای فروش وجود دارد.

کافی شاپ فانتزی و تجاری

کافی شاپ های فانتزی و تجاری دارای دکوری فانتزی می باشند که آنها را بیشتر در پاساژ ها و مراکز خرید می توان یافت. در واقع این کافی شاپ ها دسترسی به نوشیدنی و غذا را در فضاهای تجاری فراهم کرده اند.

کافه لوکس و لاکچری

یکی از تفاوت های کافه با کافی شاپ را می توان در لوکس و لاکچری بودن کافه ها دانست. شما کمتر کافی شاپی را خواهید یافت که فضایی لوکس و لاکچری داشته باشد اما کافه های لوکس و لاکچری در سطح شهرها بسیار می باشند.

کافه فرهنگی و دانشجویی

کافه های فرهنگی و دانشجویی نسبت به کافه های لاکچری، ظاهری ساده دارند. فضای این کافه ها بیشتر بر اساس گفتگوهای شاعرانه و هنری می باشد. کافه های فرهنگی و دانشجویی بیشتر در نزدیکی دانشگاه ها قرار دارند.

کافه فرهنگی و دانشجویی

کافه فرهنگی و دانشجویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست